پایگاه اطلاع رسانی دکتر سید حسین آقا سید مرتضی
تبلیغات

مقابله با اینترنت و شرکت در یک بازی از پیش باخته


Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/youngartis/domains/young-artists.ir/public_html/plugins/content/jw_allvideos/jw_allvideos.php on line 73

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/youngartis/domains/young-artists.ir/public_html/administrator/components/com_komento/includes/stylesheet/compilers/lessc.php on line 779

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/youngartis/domains/young-artists.ir/public_html/administrator/components/com_komento/includes/stylesheet/compilers/lessc.php on line 1914

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/youngartis/domains/young-artists.ir/public_html/administrator/components/com_komento/includes/stylesheet/compilers/lessc.php on line 2621

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/youngartis/domains/young-artists.ir/public_html/administrator/components/com_komento/includes/stylesheet/compilers/lessc.php on line 2675
 
تجربه نشان داده که در برابر فناوری نباید ایستاد بلکه باید با انطباق و انعطاف تلاش کرد از امکانات آن بهره برد و آسیب‌های آن را با آگاهی‌بخشی کاهش داد. غیر از این مورد، هرگونه برخورد قهری با فناوری در وهله اول محروم کردن کشور است و در گام بعد، شرکت در یک بازی از پیش باخته است.
 
 

به گزارش شهر بورس ، سید حسین آقا سید مرتضی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی طی یادداشتی به بررسی آسیب‌های مقابله با اینترنت و شرکت در یک بازی از پیش باخته پرداخت که عیناً در زیر می‌خوانید:

اقتصاد جهان آینده نه، بلکه اقتصاد در همین امروز نیز وابسته به فضای مجازی و اینترنت است و به هیچ عنوان نمی‌شود تأثیرگذاری بالای اینترنت و فضای مجازی را در اقتصاد نادیده گرفت گرچه شاید هنوز متر و معیار مشخصی برای اندازه‌گیری این تأثیرگذاری وجود نداشته باشد.

به هر حال از زمان توسعه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، بسیاری از کشورها تلاش کردند از این امکان جدید، بهترین فرصت‌ها را برای اشتغالزایی ایجاد کنند تا هم بار اشتغالزایی روی شانه دولت‌ها کاهش یابد و هم با ایجاد فضای رقابتی، کیفیت محصولات و خدمات افزایش یابد. از طرف دیگر، به دلیل ماهیت این نوع اشتغال، دولت با توسعه اینترنت و فضای مجازی توانست بخش‌های پنهان اقتصاد را فعال و به چرخه اقتصادی کشور وارد کند.

از طرف دیگر، این امکان جدی اساس تبلیغات را نیز تغییر یا بهتر بگوییم اصلاح کرد تا جایی که بسیاری از شیوه‌های نوین و ایده‌های نوآورانه اجرا شد و موفقیت بالایی نیز داشتند.

در کنار این موارد، امروزه حتی بزرگترین برندها و شرکت‌‌های بین‌المللی نیز در فضای مجازی فعال هستند؛ حتی شرکت‌هایی که بیلان مالی‌شان به اندازه سرانه بودجه یک کشور است؛ همه به خوبی می‌دانند هرگونه غفلت از این فضا، باختن قافیه به رقیب است.

به هر حال تجربه نشان داده که در برابر فناوری نباید ایستاد بلکه باید با انطباق و انعطاف تلاش کرد از امکانات آن بهره برد و آسیب‌های آن را با آگاهی‌بخشی کاهش داد. غیر از این مورد، هرگونه برخورد قهری با فناوری در وهله اول محروم کردن کشور است و در گام بعد، شرکت در یک بازی از پیش باخته است چراکه فناوری همواره در ذات خود راه‌های برون‌رفت را ذخیره دارد.

اینکه در این مدت تا چه اندازه محدود کردن اینترنت در اقتصاد و اشتغال کشور نقش داشته، هیچکس نمی‌داند اما واقعیت اینست که این قبیل سیاست‌ها نه‌تنها اشتغال را مختل می‌کند و همین موضوع سبب ایجاد موجی از عدم‌رضایتمندی اجتماعی می‌شود بلکه بسیاری از کسب‌وکارهای دیگر را و همچنین مدیریت خرید جامعه را نیز تحت‌تأثیر قرار خواهد داد.

لینک خبر

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

تماس با ما

آدرس دفتر مرکزی:خیابان انقلاب ,بین فلسطین و ابوریحان,بن بست مهارت,پلاک دوم,طبقه ی اول

شماره تماس ها:66481357-66463261

09014154259

ورود

دکتر سید حسین اقا سید مرتضی در شبکه های اجتماعی

کانال تلگرام: @Iranman123

اینستاگرام: @seyedhossein_agha_seyedmorteza

ایمیل: khadmat.ac@gmail.com


تمامی حقوق این وب سایت برای پایگاه اطلاع رسانی دکتر سید حسین اقا سید مرتضی محفوظ است

مدیرسایت مهندس میلاد کوهزادی میباشند 

Template Design:Dima Group